Na vlastní očiTV - internet

Jak přeposílat spam a jestli vůbec

E-mailová komunikace v dnešní digitální době vesměs vytlačila klasické papírové dopisy, i blahopřání k svátku posíláme maximálně SMSkou.

Kdekdo tedy má e-mailovou schránku. Někomu tam chodí pošta žádaná a potřebná, někomu chodí jenom sračky a spamy. Pak je ještě další skupina uživatelů PC, kteří navíc ještě ke všemu mají čas a tyto sračky vymýšlí – ti jsou nejnebezpečnější. Postahují z internetu mraky fotek krásné přírody, zvířátek, náboženských obrázků a v cracknutém Office za pomoci PowerPointu vytváří psychiku devastující obrázkové prezentace, mnohdy ještě doplněny pohybujícími se *gif obrázky a celý je to podmáznutý nějakou tklivou melodií.

Na tomto místě předesílám: nemám o tyto prezentace zájem. V případě, že mi někdo „toto“ pošle jednou, smažu tento e-mail. Když mi „toto“ nebo jinou bejkárnu někdo pošle podruhý, mažu odesílatele ze seznamu a jde na spamový blacklist.

Mezi ostatní bejkárny se řadí vše, co je uvedeno na webové stránce www.hoax.cz a i to, co se tam uvedenému coby jen vzdáleně podobá.

Průserem číslo 2, i když kvalifikačně je s předchozím také na první pozici, je způsob, jakým se spam a sračky přeposílají. Pouze pro názornost jsem si vybral webové e-mailové rozhraní Seznamu, protože nejvíce respondentů tohoto článku má svoje „sídlo“ právě tam.

Když už vás ďábel ovládne a nakonec neodoláte a musíte nějakou sračku přeposlat, nerozesílejte spolu s přeposlanou zprávou všechny e-mailové adresy, které máte ve svém adresáři, potažmo ani ne tu moji. Pokud následující postup někdo nepochopí, raději mě vymažte ze svého adresáře!

Takže postup názorně, jak se tomu vyvarovat:

– kliknout na Přeposlat (na Seznamu by to tlačítko měli raději zrušit)

– na obrázku bod č.1 -> do pole Komu zadejte svoji adresu (vaše identita je stejně příjemci jasná z políčka od:)

– na obrázku bod č.2 -> klikněte na Skrytá kopie (Bcc:)

– na obrázku bod č.3 -> do seznamu příjemců skryté kopie narvěte co nejvíc příjemců, kteří vás pak mají proklínat za další sračku

Dále bych doporučil k přečtení článek o psaní e-mailů „Perfektní e-mail: Nebuďte za burany!

Závěrem bych se chtěl „normálním“ uživatelům PC za tento článek omluvit a těm ostatním popřát, aby si z něj něco vzali do života 🙂

Přeposílání emailu