Z deníku Policie ČR

Loupež v klenotnictví – Ivančice

(update 24.03.2011 – na konci článku přidána „policejní verze“ popisu případu)

Prodavačka přišla nic zlého netuše do práce, odemkla a následně vnikli do prodejny pachatelé (2) s tím, že si nabalí nějaké klenoty s sebou na památku. Oba v kuklách, jeden se zbraní, druhý s krabicí na lup. Klasický elpíčko. Prodavačka se ještě ohnala a i s tím ozbojeným spadli na zem, kde došlo ke rvačce. Maník při ní přišel o kuklu i o pistoli.

Pachatelé ovšem navíc netušili, že v patře je hodinářská dílna a klenotník nespavec že chodí do práce dřív. Ten, jak zaslechl dole kravál, vletěl na pachatele s kvérem (ke střelbě nedošlo) a pachatelé se z krámu pakovali na to tata ven.

Toť první úspěch zákona o tom, jak na zloděje je střílet zakázáno…

Klenotnictví Ivančice

 

Policejní verze:

Odvážná prodavačka lupiče zaskočila

BRNO VENKOV: Lupiči se zalekli prodavačky i přispěchavšího hodináře s pistolí v ruce

Obrovský kus odvahy a osobní statečnosti prokázala na konci minulého týdne šestapadesátiletá prodavačka ivančického zlatnictví. Do prodejny v centru města totiž po ránu vtrhla dvojice maskovaných lupičů. Vyzbrojeni plynovou pistolí po ženě požadovali vydání finanční hotovosti a šperků. Prodavačka namísto vydání zboží a peněz na lupiče začala křičet a následně došlo k potyčce. Jednomu z pachatelů při potyčce upadl na zem revolver a odvážná prodavačka mu dokázala strhnout maskovací kuklu. Následně na to do prodejny přispěchal čtyřiapadesátiletý muž ze sousední provozovny, který reagoval na prodavaččino volání o pomoc. Při pohledu na hodináře, který měl v ruce legálně drženou pistoli, se oba lupiči zalekli a z prodejny uprchli. Svobodný pohyb jednoho z nich neměl dlouhého trvání. Čtyřicetiletý muž, který není policistům neznámý, nejdříve vyrukoval na kriminalisty z Územního odboru Brno venkov s báchorku o tom, že majitelka obchodu mu dluží peníze a on si pro ně přišel. Lupič brzy pochopil, že jeho smyšlenky jsou scestné a nakonec se k loupeži přiznal. Svého parťáka ale dále kryje. Muž, který chtěl svým činem vylepšit svou tíživou finanční situaci, byl obviněn z loupeže a je stíhán vazebně. Po druhém pachateli kriminalisté nadále pátrají.

por. Bohumil Malášek, 24. března 2011

Související dokumenty