Z deníku Policie ČR

Přepadení České spořitelny v Oslavanech

oficiální vyjádření Policie ČR k současné fázi vyšetřování je následující:

Neznámý pachatel uloupil miliony

BRNO-VENKOV: Loupež se naštěstí obešla bez zranění

Včera kolem 12:30h došlo k loupežnému přepadení pobočky bankovního ústavu v Oslavanech v ulici Hlavní. Dosud neznámý muž ve věku kolem 35 let vešel do pobočky s tím, že pracuje jako údržbář městského úřadu a kvůli poruše v sousedním objektu potřebuje najít hlavní uzávěr vody. Následně donutil zaměstnankyně pod pohrůžkou použití střelné zbraně vydat hotovost. V té době zrovna probíhala dotace do bankomatu, takže si přišel na sumu přesahující 4 miliony korun. Během přepadení stihl vyměnit část svého oděvu a pobočku opustil.
K popisu pachatele můžeme uvést, že jde o muže ve věku 30-40let, výšky asi 175 cm, v době přepadení měl plnovous a tmavé vlasy. Při příchodu byl oblečen do červených pracovních kalhot, hnědé bundy s obrázkem připomínajícím lva na zádech a na hlavě měl červenomodrou čepici s kšiltem. Při odchodu měl na sobě již tzv. maskáčové kalhoty. K přepadení muž použil pistoli černé barvy, peníze a oděv odnesl v tašce přes rameno. Pachateli hrozí v případě prokázání viny až dvanáctiletý pobyt za mřížemi.
Jihomoravští kriminalisté žádají o pomoc svědky, kteří se v inkriminovanou dobu zdržovali v Oslavanech. Pokud jste si všimli pachatele či čehokoliv podezřelého, sdělte prosím informace na linku tísňového volání 158, nebo přímo kriminalistům na telefon či záznamník 974 622 490.

por. Pavel Šváb, PIO KŘP JmK

——————————–

No a protože toto je patrně poslední článek před letošními Vánoci, tak nezbývá než vám čtenářům popřát jejich hezké prožití a dosud nelapenému pachateli i bohatou nadílku 🙂