Z deníku Policie ČR

Sousedské spory řešili vandalismem

Jako v nepovedeném filmu si musel připadat dvaašedesátiletý majitel domu z Tvarožné. Podezřelé zvuky krátce po půlnoci jej donutily vykouknout z okna. Na trávníku před domem pobíhal muž maskovaný kulichem a šálou přes obličej. Přitom rozléval neznámou tekutinu. Vyběhl tedy před dům a na nezvaného zakuklence zakřičel. To muže viditelně ve vyšším věku tak vyděsilo, že mu šála ledabyle omotaná kolem obličeje upadla na zem. To stačilo majiteli domu k tomu, aby v nezvaném hostu poznal třiaosmdesátiletého muže, s nímž nemá již několik let dobré vztahy. Senior se k podivné akci, která měla být odplatou za dávný nevyřízený spor, později na policejní služebně přiznal. Nyní je tedy stíhán za poškození cizí věci.

Podobně se zachoval pro změnu v Ivančicích osmadvacetiletý muž. Ten řešil dlouhodobé sousedské spory tím, že neznámou tekutinou polil vzrostlé thuje, které tvoří přírodní oplocení domu pětasedmdesátiletého majitele. I v tomto případě je škoda vyšší než dvacet tisíc korun.

V nedaleké obci Hlína, v části s rekreačními chatami, zase trápí majitele rekreačního objektu nepochopitelně řádící zatím neznámý pachatel. Ten totiž sedmašedesátiletému majiteli opakovaně na zahrádce u jeho chaty vytrhal rostliny ze záhonů a naházel je do studny.

por. Bohumil Malášek. 1. srpna 2013 – www.policie.cz