Z deníku Policie ČR

Vandalové zničili panel u Masarykovy studánky

Vandalové tabuli zničili v období mezi sobotou 5. a čtvrtkem 10. prosince 2009. Hledáme svědky, kteří v tomto období u studánky byli a všimli si osob, zaparkovaných aut nebo čehokoliv, co by mohlo pomoci v pátrání.

Pachatelé při rozbíjení tabule museli použít velké síly. Výplň byla dřevěná a samotný panel byl vyroben ze silného plechu. Vnitřní část proto museli vykopnout. Vandalové pak po sobě stopy uklidili. Dřevěné desky naházeli na protější stráň a kovovou desku ukryli daleko od studánky v lese u cesty do Zakřan.

Myslíme si, že se spíše jednalo o skupinu než jednotlivce. Možná pocházejí ze Zakřan nebo okolích obcí, protože tabule byla pohozena u lesní cesty směrem od studánky do Zakřan. Pachatelé záměrně těžkou kovovou tabuli vynesli od studánky a ukryli ji v lese.

Vlastivědný spolek Rosicko-Oslavanska, který studánku nákladně zrekonstruoval, podal 16.12. trestní oznámení na neznámého pachatele. Za poškození tabule hrozí pachateli až rok vězení.

Jakékoliv informace v této souvislosti prosím neprodleně volejte na obvodní oddělení Policie ČR v Rosicích na tel. čísle 974 626 444 (případně 158) nebo vedoucímu projektu Martinu Horkému na tel. 608 441 229.

Nebuďte lhostejní a pomozte prosím policii s vandalstvím bojovat!