Z deníku Policie ČR

Zloděj pokazil zážitek z oslavy – aktualizováno

26. září 2011

Radost z povedené oslavy narozenin pokazil skupině mladých lidí z Oslavan zatím neznámý pachatel. Partička kamarádů kolem třicetiletého majitele stařičkého neobývaného rodinného domku se dlouho do noci báječně bavila. Tři hodiny po půlnoci se pak spokojeně rozešla.

Jaké bylo překvapení organizátora akce, když v neděli po obědě dorazil uklízet. Na dvorku domu chybělo výčepní zařízení. Vyšetřování policisté zjistili, že zloděj se na dvůr dostal po překonání dvoumetrového plotu. Stejnou cestou pak i se zařízením odešel. Škoda je nejméně deset tisíc korun.

por. Bohumil Malášek, 26. září 2011 – www.policie.cz


01.11.2011

Celý měsíc muselo pořádně hryzat svědomí třicetiletého muže z Oslavan. Toho jako svého, dnes už asi bývalého kamaráda, pozval stejně starý muž na konci září na oslavu svých narozenin. Parta se skvěle bavila a nad ránem se rozešla. Opilý muž zamířil domů. Tam jej ale prý přepadla znovu žízeň.

Vrátil se tedy na zahradu kamaráda, kam už musel přes plot. Navíc sám znovu popil a jeho hlavou blýskl zajímavý nápad. Opuštěné výčepní zařízení by se mu mohlo přece hodit. I naděje, že je slušně zpeněží, byla rovněž lákavá. Zařízení tedy odnesl. Vyšetřování navedlo kriminalisty brzy na správnou stopu. Muž nakonec všechno přiznal a zařízení vrátil., I tak je nyní stíhán pro krádež. Navíc má zaděláno v Oslavanech pro pořádnou ostudu.

por. Bohumil Malášek, 01.11.2011 – www.policie.cz