Kino Oslavany

Kino Oslavany – květen 2012


5. května 2012 – sobota – 18:00 hod.

ČTYŘI SLUNCE

Drama ČR – Příběh rodiny a jejích přátel z menšího města vypráví o touze proměnit svůj život k lepšímu, ale také o tom, jak často jsou děti ovlivňovány přešlapy svých rodičů. Téměř čtyřicetiletý, ale pubertou doposud zmítaný otec od rodiny Jára (Jaroslav Plesl) se stále nepoučil z vlastních chyb a jeho úlety s sebou přinášejí komické momenty.

Vstupné: 30,- Kč – Délka: 105 min. – České znění


6. května 2012 – neděle – 18:00 hod.

SHERLOCK HOLMES: HRA STÍNŮ

Akční, dobrodružný, krimi USA – Sherlock Holmes býval nejchytřejším mužem salónu… až dosud. Na scéně je ovšem nový kriminalistický mozek – profesor Moriarty (Jared Harris), který se intelektuálně Holmesovi nejen vyrovná, ale jeho cit pro špatnost spolu s naprosto chybějícím pocitem svědomí mu vlastně může pomoci slavného detektiva předstihnout.

Vstupné: 30,- Kč – Délka: 129 min. – České titulky


9. středa v16 a18 hod.

KOCOUR V BOTÁCH

Animovaný, dobrodružný, fantasy, komedie USA – Ve filmu zastihnete titulního hrdinu v době, která časově předchází setkání se zeleným zlobrem. Je to psanec a zločinec, na jehož hlavu vypsali bohatou odměnu, ale copak by ty obrovské černé oči dokázaly podvádět a krást? Všechno určitě musí být úplně jinak, což se taky vzápětí potvrdí, když se kocour v honbě za třemi kouzelnými fazolkami ocitne tváří v tvář Valdovi Cvaldovi, nejlepšímu kamarádovi z dětství, který ho …

Vstupné: 30,- Kč – Délka: 90 min. – České znění


12. května 2012 – sobota – 18:00 hod.

MERUŇKOVÝ OSTROV

Drama, romantický Slovensko – Podmanivý příběh ženy zkoušené životem plným vášně, krutostí osudu a nespoutané lásky. Film odehrávající se na jižním Slovensku, na samotě ukryté v meruňkových sadech, vás vtáhne do víru vášní tří můžů k jedné osudové ženě a její lásky k nim, se všemi strastmi a radostmi, které dokáže přinést jen život. Slunce, vůně meruněk a hledání vlastního štěstí si vás získají v příběhu silné ženy, která miluje a touží být milována…

Vstupné: 30,- Kč – Délka: 102 min. – České znění


13. května 2012 – neděle – 18:00 hod.

ALOIS NEBEL

Animovaný, drama Německo, ČR, Slovensko – Podzim 1989. Alois Nebel pracuje jako výpravčí v malé stanici Bílý Potok v Jeseníkách už dlouhá léta. Nebel je tichý samotář, kterého čas od času přepadne podivná mlha. Nejčastěji se mu v ní zjevuje Dorothe, oběť násilného odsunu Němců po 2. světové válce. Šedivé dny na nádraží na sklonku socialismu líně plynou, výhybkář Wachek společně se svým otcem klšeftují s důstojníky sovětské armády.

Vstupné: 30,- Kč – Délka: 87 min. – České znění


19. května 2012 – sobota – 18:00 hod.

KLUK NA KOLE

Drama Belgie, Francie, Itálie – Nový film bratří Dardennů (Mlčení Lorny, Dítě) vypráví příběh dvanáctiletého Cyrila, kterého otec umístí do dětského domova. Chlapec nepřestává věřit, že se k otci vrátí, ale ten už žije nový život. Při jednom ze svých útěků za otcem se Cyril seznámí s kadeřnicí Samanthou, která se rozhodne, že se o něj začne starat. Dokáže ale Cyril přijmout její lásku?

Vstupné : 30,- Kč – Délka: 87 min. – České titulky


20. května 2012 – neděle – 18:00 hod.

IMAGINÁRNÍ LÁSKA

Drama, romantický Kanada – Francis (Xavier Dolan) a Marie (Monia Chokri) jsou blízcí přátelé. Jednoho dne se u oběda seznámí s Nicolasem (Niels Schneider), venkovským mladíkem, který právě přijel do města.Jedna katastrofální schůzka následuje druhou. Ať už se odehrají ve skutečnosti nebo jen v představách, žádná nedopadne dobře a Francis i Marie jsou čím dál posedlejší předmětem jejich touhy.

Vstupné : 30,- Kč – Délka: 97 min. – České titulky


27. května 2012 – neděle – 18:00 hod.

NEVĚSTINEC

Drama Francie – Přelom devatenáctého a dvacátého století – období velkých sociálních změn – postihl také proslulé pařížské nevěstince. Uzavřenému světu, v němž se na jedné straně nabízela krása a potěšení ale i ponížení a bolest, hrozil zákaz.

Vstupné : 30,- Kč – Délka: 122 min. – České titulky


30. května 2012 – středa – 18:00 hod.

RODINA JE ZÁKLAD STÁTU

Drama ČR – Nový český film Rodina je základ státu režiséra Roberta Sedláčka (Muži v říji, Největší z Čechů) je rodinným dramatem o partnerském soužití v dravém kapitalismu. Libor, donedávna vysoce postavený bankovní úředník, se chytil do pasti peněžních machinací a hrozí mu vězení. Zbývá mu pouhý jeden den na zásadní rozhodnutí: nést zodpovědnost, nebo před ní utéci?

Vstupné: 30,- Kč – Délka: 106 min. – České znění


Připravujeme na měsíc červen: Probudím se včera, Kontraband, Tohle je válka!, Modrý tygr, Mission: Impossible – Ghost Protocol, Nepřítel pod ochranou,…