Kultura u násMístní firmy a organizace

Ráj permoníků na dole Kukla v Oslavanech

Ráj permoníků je otevřen od 1. května 2012 v areálu kolem těžní věže někdejšího dolu Kukla v Oslavanech. Navazuje na zdejší tradici uhelného dolování. Jeho 26 atrakcí nese názvy pocházející z hornické hantýrky – třeba verštat, sálpóna, šut, trojfus, šutrvol, šachthala. V jednotlivých atrakcích se odehrává interaktivní hra „Magic Permon“, řízená pomocí moderních informačních technologií. Návštěvníci zde naleznou největší nadzemní bludiště v ČR, imitující na povrchu systém důlních chodeb. Také důlní jezero, sopku, propojenou s dvouúrovňovým lanovým centrem, prales, důlní štoly v nichž jsou umístěny další atrakce.

„Proti jiným zábavním parkům to bude zábavní park s příběhem – každý návštěvník může zapojením do interaktivní hry projít deseti nástrahami některé ze šesti tras oslavanských permonů. Princip hry spočívá v plnění deseti různých druhů úkolů – jak vědomostních, tak dovednostních. Hra má tři různé úrovně – pro děti do 10 let, pro dospívající mládež i pro dospělé,“ vysvětlila na tiskové konferenci na veletrhu Regiontour 2012 Alena Lubasová, ředitelka divize vzdělávání a rozvoje Strojírny Oslavany, která je hlavním  investorem tohoto inovativního projektu.

Rodinám s dětmi, dospívajícím i dospělým nabízí Ráj permoníků poznání, zábavu i adrenalinové zážitky spojené s historií – technologií těžby černého uhlí v Rosicko-oslavanském uhelném revíru. Výsledkem je živá a veřejnosti přístupná kulturní památka s interaktivní náplní, která se pravděpodobně stane turistickým magnetem.

O zvýšení přitažlivosti se mají postarat i doplňkové služby. Třeba cukrárna na terase rekonstruované těžní věže, hornická kantýna se specialitami, připomínajícími gastronomii z přelomu 19.a 20. století, úschovna kol nebo turistické informační místo s prodejem suvenýrů.

V Oslavanech otevírají hornický zábavní park – pořad Události v regionech ČT 30.04.2012

Permoníci v Oslavanech – pořad Toulavá kamera České televize (22.10.2012)

Otevírací doba

vstup do parku, věže a hry
  pondělí až pátek sobota až neděle
duben – květen – červen
organizované skupiny po domluvě
10.00-18.00
červenec a srpen 9.00-19.00 9.00-19.00
září – říjen
organizované skupiny po domluvě
10.00-18.00
listopad a
aprosinec
organizované skupiny po domluvě

Poslední vstup návštěvníků do věže a parku je nejpozději 1 hodinu a do hry nejpozději 2 hodiny před zavírací dobou. Pro organizované skupiny otevírací dobu na základě předchozí domluvy operativně upravíme.

Kontakt: 546 492 214, 606 033 061, permonium@gmail.com

Web: http://www.rajpermoniku.cz , http://www.permonium.cz