X_ARCHIV - OLD

Nová lékárna v areálu ivančické nemocnice

Mladá fronta DNES k tomu napsala: Pacienti tak už s receptem nemusejí chodit daleko amohou si léky vyzvednout přímo v nemocnici. Stavba lékárny začala loni v srpnu a stála více než 14 milionů korun. Kraj je zřizovatelem nemocnice. V Ivančicích už sice dvě lékárny mají, ta nová, která je otevřena každý všední den, je však pacientům nejblíž. Nemocnice získala v roce 2002 zcela novou budovu a prošla rekonstrukcí.

Hejtman Michal Hašek prohlásil: „Jsem rád, že se nemusíme zabývat krizovou situací ve zdravotnictví, ale máme milou povinnost zahájit provoz zařízení, které bude sloužit obyvatelům Ivančicka.“

Můj názor: Bufetu je škoda, pacienti si mohli přilepšit ke špitálové stravě, nebo zajít s návštěvou na kafe v pyžamu. Teď maximálně kafe, kola, nebo bageta z komerčního automatu kdesi na chodbě. Pacientům je lékárna v areálu naprd, po dobu hospitalizace léky dostanou a pak si pro léky chodí do té „své“, kdo měl tu „svou“ právě v polovině ulice Široké, tak teď musí o dalších 100 metrů dál až do nové špitálové. Jo, kdyby někdo hledal ty dobrý obložený chlebíčky z vystěhovaného bufetu, tak se přestěhoval do nového v prostoru ivančického autobusového nádraží, jak býval metrový textil.

Diskusi k článku najdete zde >>