X_ARCHIV - OLD

Pavel Šporcl + Romano Stilo

Pavel Šporcl Romano StiloKulturní informační centrum Rosice ve spolupráci s paní Mirkou Strejčkovou pro vás připravují uvedení  unikátního hudebního projektu houslového virtuóza Pavla Šporcla, ke kterému si přizval jednu z nejlepších slovenských romských cimbálových kapel – Romano Stilo.

Koncert se uskuteční v rámci dalšího ročníku festivalu Hudební slavnosti v neděli 15. května 2011 v 17.00 hod. v KD Cristal v Rosicích.

Pro Pavla Šporcla je na prvním místě především hudba klasická, nezdráhá se však odbočit ani k experimentům. V programu zaznívají skladby rumunské, maďarské, ruské, ale také známé skladby, jako např. Chačaturjanův Šavlový tanec, Brahmsův Uherský tanec, to vše ještě okořeněné trochou jazzu.

Pavel Šporcl nahrál se svými přáteli ze slovenské cimbálové kapely Romano Stilo album „Gipsy Way“, které získalo za úspěšný prodej Zlatou desku od Supraphonu.
Koncertní program je jedinečným experimentem, jehož cílem je představit různé podoby vynikajícího a proslulého českého houslisty Pavla Šporcla. Pestrý program představí i ty ze Šporclových hudebních poloh, které nejsou právě zažité a běžné. Repertoár, který se zdá být vyhrazen jen muzikantům s cikánskou krví v žilách, hraje Šporcl se suverenitou a přesvědčivostí. Romano Stilo jsou mu skvělým partnerem a je radost být u jejich vzájemného muzikantského jiskření.

Předprodej vstupenek probíhá v kanceláři KIC od začátku března za 280 Kč v předprodeji a 350 Kč na místě. Rezervace vstupenek na tel.: 546 492 196.