X_ARCHIV - OLD

Velikonoční kumštování – Rosice

V sobotu 16. dubna 2011 proběhne v Rosicích druhý ročník Velikonočního kumštování. Od 10:00 do 16:00 hodin budou v prostorách společenského sálu Zámeckého kulturního centra probíhat ukázky řemesel – různé techniky výroby velikonočních kraslic novými i tradičními způsoby jako je např. lepení kraslic slámou, výroba madeirových a drátkovaných kraslic, fimo kraslic, vyškrabovaných kraslic, výroba pedigových a háčkovaných vajíček. Nebude chybět ani pletení pomlázek, patchwork a pletení z pedigu.

Nově letos přibudou ukázky zdobení velikonočních perníků, výroba patchworkových vajíček, ukázky drátování a prezentace výroby velikonočního aranžmá a jarní vazby květin.

Děti i jejich rodiče zajisté přiláká výstava zvířátek ze dvorku, pro děti i dospělé budou po celý den připraveny výtvarné a rukodělné dílny, zpřístupněn bude zámecký příkop s tzv. středověkou vesnicí a v dopoledních hodinách velikonoční dílna v Mateřském centru Kašpárkov (plakát s pozvánkou k otevření MC Kašpárkov 10. dubna 2011 najdete v příloze pod tímto článkem.)

Těšit se můžete také na ochutnávku velikonočních pokrmů a burzu receptů a velikonoční jarmark na nádvoří zámku.

Stejně jako loni vyhlašujeme letos soutěž – a to o nejkrásnějšího velikonočního beránka. Příležitost vyhrát mají beránci krásně nazdobení, beránci největší nebo naopak nejmenší.

Přijďte se jarně naladit, zakoupit si velikonoční výrobky nebo jenom načerpat inspiraci.