IDS JmK

Výluka Tetčice – vše, včetně autobusů

Začátkem dubna začne výluka automobilové dopravy v Tetčicích, která se dotkne i autobusů linek 423 a 406. Linky pojedou z Neslovic do Brna přes Kratochvilku a jízdní doba bude delší o cca 10 minut.

Od 14. 4. do 31. 10. 2014 dochází k uzavírce komunikace v obci Tetčice. Linky 406 a 423 pojedou po náhradních trasách. Mění se také jízdní řády linek 405 a 431.

Linka 406 pojede mezi zastávkami Neslovice a Brno, Nemocnice Bohunice obousměrně odklonem přes Kratochvilku, Zastávku, Rosice a Tetčice. Na odklonové trase obslouží pouze zastávky Rosice, Kamínky, Rosice, Trávníky, Rosice, Husova a Tetčice, žel. st.

Linka 423 pojede od zastávky Neslovice odklonem do Zastávky, žel. st. Vybrané spoje pak budou pokračovat přes Rosice a Tetčice do zastávky Rosice, Kamínky. Na odklonové trase obslouží zastávky Rosice, Těstárny (pouze směrem do Ivančic), Tetčice, žel.st., Rosice, Brněnská, Rosice, Trávníky a Rosice, Kamínky.

Tarifní opatření:

Cestující, kteří jsou držiteli předplatní úsekové jízdenky pro úseky
Rosice, STK – Tetčice, Neslovická, Rosice, Kamínky – Tetčice, Neslovická a Tetčice, žel.st. – Neslovice nebo jsou držiteli dvouúsekové jízdenky pro úseky Rosice, STK – Neslovice a Rosice, Kamínky – Neslovice mohou linkami 406 a 423 cestovat mezi
uvedenými zastávkami bez omezení. Pro jednorázové jízdenky tarifní opatření stanoveno není, cestující uhradí jízdné dle platného Tarifu IDS JMK.

Změna zastávek:

  • Tetčice, Neslovická – není obsluhována
  • Rosice, Husova směr Brno bude na ulici Husova v místě zastávky směr Ivančice
  • Rosice, Husova směr Ivančice bude na ulici Husova zastávky směr Brno
  • Tetčice, žel.st. je od 14. 4. do 21. 5. 2014 přesunuta do ulice Rosická

Další informace:

CYKLOBUS 423 – přeprava jízdních kol na lince 423 ze zastávky Tetčice, žel.st. je po dobu výluky zrušena. Náhradou je možné jízdní
kola nakládat a vykládat na zastávce Zastávka, žel.st.


 

  • Zahájení stavby od 14.dubna 2014
  • Stavba bude zahájena od kolejí, první uzavřený úsek bude mezi kolejemi až “zrcadlem” u křižovatky před OÚ
  • Objíždné trasy zatím nebyly stanoveny, ve chvíli kdy, se tak stane, budou zveřejněny.
  • V průběhu stavby bude zcela uzavřen průjezd obcí, pro nákladní přepravu zcela, pro dopravní obsluhu s omezením. Vždy bude zajištěn přístup ze strany Brna (Rosic) i Neslovic.
  • Na základě dohody s Neslovicemi, nebudeme omezeni stavbou kanalizace v obci Neslovice a objíždná trasa přes Kratochvilku bude dostupná v průběhu celé stavby.
  • Po čas uzavření úseku komunikace “od kolejí k úřadu” bude autobusová zastávka přesunuta ke křižovatce pod Křiby.