Oznámení

Poplatek za odpad 2013

Jak to bylo letos, tedy v roce 2012:

Poplatníkem byla každá osoba mající v Oslavanech hlášen trvalý pobyt a každý majitel “objektu určeného nebo sloužícího k individuální rekreaci, ve kterém není hlášena žádná fyzická osoba k trv. pobytu”. Laicky: poplatek platil každej, kdo v Oslavanech měl trvalej pobyt, nebo barák kterej užíval jako chatu. Poplatek za osobu nebo za chalupu byl 500,- Kč.

A jak to bude v roce 2013?

Letošní změna “Zákona o místních poplatcích”, která mimo jiné zavedla možnost pro obce zvýšit maximální hranici poplatku z 500 na 1000 Kč, dochází ještě ke změnám v osobách poplatníků a i v objektech. tedy takto (zjednodušeně):

– osoba s trvalým pobytem – to je po staru

NOVINKA – cizinci s povoleným trvalým nebo přechodným pobytem na dobu déle jak 90 dnů

NOVINKA – cizinci, kteří pobývají na území ČR déle jak 3 měsíce

NOVINKA – cizinci s uděleným azylem

– majitel stavby určené k individuální rekreaci, kde není hlášena žádná osoba k trv. pobytu – to je po staru

NOVINKA – majitel bytu, nebo rodinného domu, kde není hlášena žádná osoba k trv. pobytu (osobně by mě zajímalo, jak to bude s nově postavenými zkolaudovanými byty, které zatím nikdo nechce)

Další novinkou z tohoto zákona je to, že dosud pokud nebylo zaplaceno za dítě, tak chudák dítě v 18ti letech mělo daňový dluh třeba 5000 + nějaké to penále a pěkný start do samostatného života. Nově je za placení tohoto poplatku zodpovědný zákonný zástupce.

Poplatek v roce 2013 zůstává v Oslavanech na částce 500,- Kč /osobu (nebo za objekt, byt, RD, kde není nikdo trvale hlášen)