Z deníku Policie ČR

Maskoval se i nalepeným papírem

Sedmadvacetiletý muž přepadl s nožem v ruce šest benzínek.

Ztráta zaměstnání stála na začátku příběhu, který rozpletli kriminalisté z Územního odboru Brno venkov. Na jeho konci pak obvinění z šesti loupežných přepadení a vazební stíhání sedmadvacetiletého muže. Toho skutečnost, že přišel jako stavební dělník ke konci loňského roku o práci, nijak zvlášť netrápila. Úspory ale brzy došly, začal si tedy půjčovat. Když se věřitelé začali domáhat splátek, rozhodl se situaci řešit.

Na konci ledna se odhodlal poprvé. Pořídil si kuklu, vzal dýku a vyrazil na benzínku do Ořechova. Večer vtrhl do pokladny a s nožem v ruce získal od pokladní skoro patnáct tisíc korun.

O týden později se muž v kukle s dýkou v ruce a oblečený do zelené mikiny s papírem přelepeným nápisem objevil v Mohelně na Třebíčsku. Z tamní benzínky odešel s třiatřiceti tisíci korunami v hotovosti.

O dva dny později pak získal v Žabčicích necelých deset tisíc korun.

Pak si dal týden pauzu, aby v Oslavanech po stejném scénáři měl po vtrhnutí na tamní benzínku v kapse rovněž deset tisíc korun.

Týden nato vyrazil do akce znovu. V Dukovanech ale neuspěl. Ve večerním režimu benzínky totiž obsluha lupiče v zelené mikině s přelepeným nápisem k penězům nepustila.

Mladý muž si poradil po svém. O hodinu později řádil v Rosicích. Tam získal více než třicet tisíc korun.

To už ale kriminalisté měli řadu poznatků, které je dovedly k pachateli. Důležitou roli hrály záběry z bezpečnostních kamer. Jejich vyhodnocením získali informace o autě pravděpodobného pachatele. Informace, že se vozidlo pohybuje po Ivančicku a Třebíčsku, už byla poslední. Nebylo problémem přijmout opatření a majitele auta vypátrat. Několik dnů po posledním loupežném přepadení skončil lupič v Mohelně v rukou policistů. Mladík hned při prvním výslechu přiznal, že všech šest loupežných přepadení je jeho dílem. Prý tímto způsobem řešil svou nelichotivou finanční situaci.

por. Bohumil Malášek, 26. února 2014

Zdroj: Maskoval se i nalepeným papírem – Policie České republiky.