Z deníku Policie ČR

Z našeho regionu se stává Bronx

Možná zoufalý pokus šedesátiletého druha o udržení zhroucené vztahu se pro osmadvacetiletou ženu a její dvě děti ve věku sedm a tři roky změnil v hodně nechutný zážitek.

Cizinec dlouhodobě žijící v České republice převlečený do černého, aby co nejvíce připomínal policistu, zazvonil u jejího nového bydliště na Ivančicku. Současný šestadvacetiletý přítel mladé ženy, s nímž sdílela pronajatý dům, muži otevřel a nestačil se divit. Bývalý druh se večer s pistolí v ruce vřítil do domu. Ženě zahalené pouze ručníkem se pokusil před očima obou malých dětí nasadit pouta.

Bývalou družku pak odvlekl do auta a odjel do lesa nedaleko Padochova. Tam vyděšenou ženu s velkým loveckým nožem v ruce nutil, aby se i s dětmi k němu vrátila. Přitom jí vyhrožoval zabitím a následnou sebevraždou. Žena naštěstí rychle pochopila, že může zachránit život pouze slibem. To agresora zčásti uklidnilo a odjel tedy zpět do ženina současného bydliště.

Mezi tím stačil současný druh ženy přivolat policisty. Když muž u domu spatřil policisty, odjel. Ženě se znovu podařilo muže přemluvit a do hry vstoupil i policejní vyjednavač. Nervy drásající příběh ukončili policisté zásahové jednotky. Ti muže na nedaleké benzínce zadrželi.

Vyšetřováním případu policisté zjistili, že podobné násilnické choutky měl cizinec už před několika týdny. To svou družku dokonce fyzicky napadl. Žena po útoku musela vyhledat lékařské ošetření a byla několik dní hospitalizována v nemocnici.

Násilník je nyní stíhán vazebně pro čtyři trestné činy, omezování osobní svobody, nebezpečné vyhrožování, porušování domovní svobody a vydírání. Musí počítat až s osmiletým trestem odnětí svobody.

por. Bohumil Malášek, 4. srpna 2011