Zajímavosti

Zálohovat, zálohovat, zálohovat!

Připojením této výkonné jednotky k bezdrátovému routeru získáte ve své domácí síti sdílené úložiště, ke kterému budete mít přístup v domácnosti i mimo ni. Budete moci sdílet soubory s PC a počítači Mac, streamovat mediální soubory prostřednictvím zařízení s podporou technologie DLNA do televize a získáte vzdálený přístup k souborům pomocí aplikace a webových stránek WD 2go.

Hned ze začátku článku Vás musím seznámit s důvodem této osvěty:

V této době digitální platí jedno důležité pravidlo: zálohovat, zálohovat, zálohovat! Kdo nezálohuje, ať si spustí Google nebo Seznam a hledá “Jak jsem přišel o data”, “Jak jsem přišel o všechny fotky”, nebo “Kde je moje účetnictví za posledních 5 let” apod.

Nepřeju nikomu nic zlého, vždyť přece Vám se to stát nemůže, že jo?

Zálohovat svůj PC můžete do některých (cca 5 GB) online úložišť (Google Disk, DropBox, OneDrive apod.), což máte data kdesi v USA nebo někde jinde a musíte to tam narvat přes internetovou linku ánebo připojíte k PC (nebo přes volný port v routeru) svoje vlastní domácí úložiště, které Vám data zálohuje v klidu doma.

Níže uvedený popis patří k zařízení Western Digital My Book Live o kapacitě 2000 GB (70% smrtelníků to v životě nezaplní), takže se sem dá narvat kdeco bez toho že byste museli kde přemýšlet co smazat.

Já toto zařízení pořídil před rokem, ale nepatřím mezi zmiňovaných 70% smrtelníků a tak jsem byl nucen pořídit jiné (nutno říct že podstatně dražší) řešení. Tím jsem chtěl naznačit to, že pokud se někomu bude zdát, že by upotřebil WD MyCloud o kapacitě 2TB (2000GB), tak jej prodávám přes sBazar za 2000,- Kč (nové to stálo loni 3500,- Kč).

 

Vytvořte si osobní cloud

Získejte přístup k souborům doma nebo na cestách prostřednictvím PC a počítačů Mac, chytrých telefonů a zařízení tabletů. Streamujte videa, hudbu a fotografie do připojeného televizoru, herní konzole a přehrávače médií. Nyní spolupracuje i s veřejnými službami Dropbox a OneDrive.

 

Centralizované úložiště a bezdrátové zálohování

Připojením disku k bezdrátovému směrovači (routeru) získáte sdílené úložiště a možnost bezdrátového zálohování pro všechny počítače PC a Mac v domácí síti. Chraňte své cenné vzpomínky a zálohujte data všech svých počítačů PC nebo počítačů Mac v jednom spolehlivém zařízení. Uživatelé systému Windows mohou využít software WD SmartWare, který při každém uložení provede okamžitou zálohu. Uživatelé počítačů Mac mohou k ochraně svých dat využít všech funkcí zálohovacího nástroje Time Machine společnosti Apple.

 

Mediální i další soubory ve vašem osobním cloudu

Vytvořte si osobní cloud bez měsíčních poplatků a bez umístění dat na neznámém místě. Mediální i ostatní soubory si můžete uložit na disk a přistupovat k nim přes internet z jakéhokoli počítače se systémem Windows nebo počítače Mac. Nebo můžete použít mobilní aplikace společnosti WD a zajistit si snadný přístup pomocí tabletu nebo chytrého telefonu. Je to, jako by se úložná kapacita mobilního zařízení najednou rozšířila o 2 TB.

 

Streamujte do televizoru HDTV

Sledujte videozáznam narozenin svého dítěte nebo se pochlubte prezentací fotografií z dovolené na svém televizoru. Vestavěný multimediální server slouží k odesílání hudby, fotografií nebo filmů do jakýchkoli multimediálních zařízení s certifikací DLNA, jako jsou například síťové přehrávače médií WD TV Live, přehrávače disků Blu-ray Disc, konzole Xbox 360 a PlayStation 3 nebo připojené televizory. Certifikace DLNA 1.5 a UPnP.

Parametry a specifikace:

Kapacita: 2000 GB (2 TB)
Souborový systém: NTFS
Rychlost: 7200 otáček/min.
Rozhraní: 1x RJ-45 (Ethernet LAN 10/100/1000 Mbit/s)
Rozměry: 167 x 139 x 50 mm (V x H x Š)
Hmotnost: 1,09 kg
Požadavky na systém:
Microsoft Windows XP (SP3), Vista, 7
Apple Mac OS X Leopard, Snow Leopard, Lion
Zařízení s certifikací DLNA/UPnP
Připojení k Internetu pro vzdálený přístup

Dodávané příslušenství:
Ethernetový kabel
Napájecí adaptér
Rychlý průvodce instalací

Manuály ke stažení: My book live.pdf

Stránka produktu se všemi manuály a soubory ke stažení:

http://support.wdc.com/product/download.asp?fid=wdsfMyBook_Live&lang=cz