X_ARCHIV - OLD

Nadáváte na cestování autem do Ivančic?

Úplná uzavírka ulice Oslavanská

I. Etapa: od 19.6.2012 od cca 7:00 do 15.8.2012

Úplná uzavírka ulice Oslavanská v úseku od křižovatky s Mřenkovou po křižovatku s ulicí Za Ústavem. (tyto křižovatky zůstanou průjezdné). Bude umožněn průjezd autobusů IDS a vozidel IZS. Objížďky budou realizovány dle “Situace přechodného dopravního značení”. Ulice Široká bude obousměrná, ulice Ostřihom bude uzavřena, s vyjímkou vozidel zaměstnanců nemocnice, kteří ji budou používat jako jednosměrnou nahoru, dolů projedou přes areál nemocnice zpět na Širokou.

laicky řečeno: od Oslavan se dostanete maximálně na křižovatku u gymnázia, z druhé strany od Bránic jen na křivovatku s ulicí Mřenková (co je na ní židovský hřbitov). A oproti současnému stavu nepůjde v Ivančicích objet špitál zadem přes Ostřihom!

II. Etapa: od 15.8.2012 do 30.9.2012

Úplná uzavírka ulice Oslavanská v úseku od křižovatky s T.Procházky po křižovatku s ulicí Brněnka. (tyto křižovatky zůstanou průjezdné).

laicky řečeno: to by už měl být opraven úsek ul. T.Procházkym takže bude průjezdná silnice od centra Ivančic na křižovatku u 3 kohoutů, ale ta vás “pustí” jen doprava na Dol.Kounice. Zároveň se otevře křižovatka u ZŠ TGM Na Brněnce (u bývalého Selfu), takže cesta Oslavany-Brno se nám tudy otevře.


Aby byla sranda kompletní i pro nás, jako já, co jsme si zvykli s tím chaosem vydupat a naučili jsme se jezdit přes Letkovice, tak vězte, že v Letkovicích se bude v úseku od mostu nad Jihlavkou až za kapličku jezdit na semafory – je tudy oficiální objížďka a kritická místa u kapličky a to blbý zúžení mezi barákama bude řešeno tímto způsobem. O tom, že náklaďáky od Oslavan to mají povinně do Letkovic přes Novou Ves ani snad nemusím mluvit. A kdybyste si někdo plánoval nějakou zkratku do Vančic od Padochova, tak tato alej bude průjezdná jen ve směru od Ivančic.

Kdo má po tomto všem chuť si naštudovat oficiální plánek objízdných tras, tak tady je.

A co já na to? Budu jezdit od Oslavan až k vančickýmu gymplu, přes nové sídliště se vymotám jakoby na směr Brno a ještě před benzinkama vpravo k cihelně a před cihelnou po Mřenkové a na konci doleva směr Kounice a 20m za radarem doprava a jsem v centru.

Apropo radar, to jsem ještě nepsal? Ten už tam v tý době nebude, stěhuje se zase do Němčic 🙂